Німеччина оголосила про завершення кризи в критично важливому секторі.

  • 20.03.2024 15:15
  • 2 хвилини читання
Німеччина оголосила про завершення кризи в критично важливому секторі.

На 19 березня міністр економіки та віце-канцлер ФРН Роберт Габек взяв участь у міжнародній конференції "Berlin Energy Transition Dialogue". Подія була присвячена глобальному енергетичному перехіду.

Важливо вміти відслідковувати цікаві та перспективні тенденції на фінансових ринках.

Німеччина оголосила про завершення енергетичної кризи.

Під час виступу німецький чиновник повідомив, що країна успішно подолала енергетичну кризу. Габек також підкреслив, що "енергопостачання забезпечено з усіх напрямків".

За даними міністра, підземні сховища газу в Німеччині на сьогодні належним чином заповнені. Більше того, ціни на газ повернулися до рівня, який був до вибуху повномасштабної війни між Росією та Україною. Наприклад, у березні 2024 року, вартість газу коливається в межах 25-27 євро за мегават-годину або менше ніж 300 доларів за тисячу кубометрів.

Крім цього, ціни на бензин та дизель в Німеччині також майже прийняли попередні значення, які були на ринку до початку війни Росії проти України. Загалом, уряд Німеччини має достатні підстави для того, щоб стверджувати про завершення енергетичної кризи. Це означає, що в країні більше немає загрози виникнення ні дефіциту палива, ні високих цін на нього.

Габек вказав, що Німеччина все ще імпортує 90% викопних енергоресурсів, але в сучасних умовах це здійснюється на надійній основі.

Варто зазначити, що Німеччина була одним з ключових партнерів Росії на енергетичному ринку до початку повномасштабної агресії проти України. Європейська країна імпортувала 55% російського природного газу, понад 50% вугілля та близько 35% нафти. Проте за останні роки ситуація різко змінилась, і експорт енергоресурсів з Росії до Німеччини був фактично припинений.