Німецькі підприємства описали основні проблеми, з якими стикаються в Україні, і повідомили про свої плани щодо нових інвестицій.

  • 11.06.2024 14:00
  • 2 хвилини читання
Німецькі підприємства описали основні проблеми, з якими стикаються в Україні, і повідомили про свої плани щодо нових інвестицій.

Асоціація німецько-української зовнішньоторговельної палати (AHK Україна) спільно з консалтинговою компанією KPMG провела опитування серед німецьких бізнесів. За його результатами взяли участь 142 підприємства.

Чи готові німецькі компанії продовжувати інвестувати в Україну?

Згідно з результатами опитування, близько 42% респондентів сподіваються, що економічна ситуація в Україні протягом наступного року поліпшиться, водночас 48% вважають, що ситуація залишиться незмінною. Ще 10% німецьких компаній переживають через можливе погіршення економічних умов у країні.

Більшість німецьких компаній також планують здійснити нові інвестиції, проте лише 8% задумуються про зменшення своїх інвестицій в Україну. Водночас половина компаній, які брали участь в опитуванні, вважають доступ до українського ринку можливістю для розвитку свого бізнесу.

Яких ризиків та викликів стикаються німецькі компанії в Україні?

53% опитаних компаній вважали війну Росії проти України найбільш серйозним викликом з точки зору довгострокових інвестицій. 38% зазначили, що хвилюються за безпеку своїх працівників. Також 31% підприємств назвали корупцію в Україні перешкодою для успішного бізнесу.