"Новий геополітичний порядок на ринках": що трапляється у світі після послідовної серії криз.

  • 23.01.2024 14:48
  • 3 хвилини читання
"Новий геополітичний порядок на ринках": що трапляється у світі після послідовної серії криз.

Фахівці відзначили повного масштабного вторгнення Росії до України, пандемію коронавірусу, торгові конфлікти та загострення ситуації на Близькому Сході. Вони називають це хвилею кризи, з якою світ зіткнувся в останні роки. Це має безпосередній вплив на рух на ринках.

Актуальний підхід до інвестицій з розумом та мінімальним ризиком: чому варто приділити увагу "нобелівським портфелям"

Новий порядок на фінансових ринках

У BlackRock акцентують на тому, що це призвело до настання нової ери на фінансових ринках, коли геополітика стала постійним фактором ризику. Аналітики інвестиційної компанії вважають, що на тлі, зокрема, вищезгаданих подій "ми увійшли в новий геополітичний режим".

Фахівці стверджують, що традиційні підходи більше не ефективні. Цікаво, що зміни на фінансовому ринку стали очевидними, коли індекси S&P 500 та Dow Jones Industrial Average досягли нових рекордів. Тим часом, на ринках знову зміцнює оптимізм стосовно можливості США уникнути рецесії в найближчому майбутньому. Однак, слід відмітити, що акції та облігації можуть не витримати геополітичні виклики, як це було раніше.

Експерти наголосили, що геополітична фрагментація є однією з причин стійкого інфляційного тиску і вищих процентних ставок, ніж перед пандемією коронавірусу.

Інфляційні ризики, що виникають через війну, вже почали впливати на процеси в різних сферах ринку. Зокрема, напади на судна в Червоному морі призвели до зростання вартості морських перевезень та "підпалюють" зростання цін на товари. Один з прикладів - ринок кави потрапив у хаос через це. Крім того, данська компанія Maersk вирішила змінити маршрути своїх суден.

Ще один значний фактор впливу - це протистояння між США та Китаєм, в якому Тайвань є вельми важливою проблемою. У BlackRock підкреслюють, що це "нова норма", особливо коли йдеться про технології та оборонний сектор.

Крім того, за думкою експертів, новий режим на фінансових ринках сприятиме притоку нових інвестицій у різні сектори. Серед них - технології, "зелена" енергетика, оборонна галузь, оскільки країни вкладають кошти у свої геополітичні цілі.