Новини про банкноти: що зміниться у процесі обміну пошкоджених грошових знаків за новими правилами Національного банку України.

  • 21.03.2024 14:45
  • 1 хвилина читання
Новини про банкноти: що зміниться у процесі обміну пошкоджених грошових знаків за новими правилами Національного банку України.

Мова йде про грошові купюри, які втратили свою платіжну вартість.

Національний банк України має намір змінити правила обміну пошкоджених банкнот.

За заявою Національного банку, необхідні зміни для корекції певних правил відповідно до закону "Про Національний банк України", який набрав чинності з 1 січня 2024 року.

Ідея Національного банку включає в себе наступні положення:

  • Спрощений порядок обміну грошових купюр, які втратили платіжні ознаки внаслідок пожежі, катастрофи, інших нещасних випадків або стихійних лих, а також побутового пошкодження.
  • Уточнення вимог щодо обробки пошкоджених купюр під час надзвичайного режиму означає, що регулятор повинен проводити обмін купюр, визнаних пошкодженими під час надзвичайного режиму після їх перевірки. Обмін пошкоджених купюр можливий лише за наявності судового рішення або ухвали.

Нагадаємо, що на початку 2023 року Національний банк пояснив, які банкноти отримують статус застарілих або зношених. При цьому вилучення з обігу старих купюр є частиною комплексного рішення регулятора.