Обвал, який стався на китайських ринках, оцінюють у суму понад 6 трильйонів доларів. Це створює нові виклики, які ще попереду.

  • 22.01.2024 15:45
  • 2 хвилини читання
Обвал, який стався на китайських ринках, оцінюють у суму понад 6 трильйонів доларів. Це створює нові виклики, які ще попереду.

Китайські акції підсумували минулий тиждень черговим зниженням. Це створює значні проблеми для другої найбільшої економіки світу.

Актуальною є можливість здійснити інвестиції з розумом і найменшим ризиком, тому варто звернути увагу на "нобелівські портфелі".

У Китаї відзначаються надзвичайно значні втрати на фондових біржах.

Загалом, китайські та гонконзькі акції зазнали втрат в розмірі 6,3 трильйона доларів після досягнення піку у 2021 році. Паралельно з цим, офіційний Пекін зробив усе можливе, щоб зупинити зниження довіри інвесторів.

2024 рік почався для китайських бірж у червоній зоні, і ситуація лише погіршується. Зокрема, сьогодні Hang Seng Index впав на 2,6%, а починаючи з початку року втратив 12%. Також Індекс CSI 300, до якого входять акції 300 найбільших компаній за капіталізацією на біржах у Шанхаї та Шеньчжені, зафіксував сьогоднішні втрати на рівні 1,13%. З початку січня 2024 року цей показник впав приблизно на 5%.

На фоні втрат в Китаї загальна ринкова капіталізація всіх компаній, зареєстрованих на Токійській фондовій біржі, вперше з липня 2020 року перевищила аналогічний показник на Шанхайській фондовій біржі.

Економіці Китаю випадає подолати численні виклики. Після пандемії коронавірусу країні дуже складно відновлюватися. Крім того, в Китаї посилюється криза на ринку нерухомості та демографічна криза, яка наростає через рекордно низький рівень народжуваності. Важливо також зазначити, що в кінці серпня 2023 року інвестори за 13 днів вивели з китайських бірж майже 11 мільярдів доларів.