Одна компанія вартує стільки ж, як фондова біржа в Китаї: як так вийшло.

  • 12.02.2024 20:19
  • 2 хвилини читання
Одна компанія вартує стільки ж, як фондова біржа в Китаї: як так вийшло.

Про неймовірний успіх компанії Nvidia повідомив головний інвестиційний стратег з Bank of America у своєму аналітичному записі.

Варто звернути увагу на те, щоб бути готовим до будь-яких ситуацій: як вже зараз подбати про своє фінансове майбутнє за вигідних умов.

Компанія Nvidia має більшу вартість, ніж ринок акцій в Китаї.

Зокрема, експерт відмітив, що зростання цін акцій Nvidia на 600 мільярдів доларів протягом останніх двох місяців призвело до збільшення її ринкової капіталізації до 1,7 трильйона доларів. Тепер загальна вартість цього великого технологічного гіганта, який минулого року був серед основних переможців на ринку, дорівнює загальній капіталізації усіх публічних китайських компаній, що торгуються на Гонконзькій фондовій біржі, згідно із визначенням H-акцій (цінні папери компаній з материкового Китаю, які торгуються на біржі у Гонконгу).

У цьому 2023 році цінні папери компанії зросли на 239%. У той же час, акції виробника мікросхем на ринку зросли на 41% з початку поточного року. За даними Global Ranking, лише дві американські компанії, а саме Microsoft та Apple, мають вищу вартість, ніж Nvidia. На момент написання цієї статті акції Nvidia торгуються по ціні 736 доларів за штуку, а ринкова капіталізація компанії перевищує 1,8 трильйона доларів.

Варто нагадати, що спровоковані різними складнощами, акції в Китаї зазнали помітного зниження. Серед цих складнощів можна зазначити сповільнення економічного зростання, серйозні проблеми в сфері нерухомості, дефляцію та інші. Наприклад, китайські та гонконзькі акції зазнали втрати в 6,3 трильйона доларів після досягнення свого максимуму у 2021 році. В результаті, індекс Hang Seng, який виступає орієнтиром для китайських акцій, що торгуються на Гонконзькій фондовій біржі, впав на 26% протягом минулого року і на 8% з початку нинішнього року.