Одна заможна особа, що має "надзвичайно сильні" зв'язки з Путіним, зазнала поразки у важливому судовому процесі в ЄС.

  • 08.02.2024 13:02
  • 2 хвилини читання
Одна заможна особа, що має "надзвичайно сильні" зв'язки з Путіним, зазнала поразки у важливому судовому процесі в ЄС.

Усманов розпочав оскарження рішення ЄС щодо наложення санкцій проти нього ще навесні 2022 року. 29 квітня він звернувся з апеляцією до Генерального суду ЄС. Одним з основних вимог є призупинення дії санкцій до остаточного рішення у його справі буде ухвалено судом.

Один з олігархів, які є на користі для Путіна, втратив судову справу у Європейському Союзі.

Рішення суду полягло в необхідності не виключати Алішера Усманова, який є власником активів у металургійній та телекомунікаційній галузях, з переліку санкцій, запроваджених Європейським союзом. Нагадаємо, що Блок встановив санкції проти російського магната ще в березні 2022 року.

В ЄС переконані, що Усманов має "особливо тісні зв'язки" з президентом Росії Володимиром Путіним. Зокрема, у рішенні про введення санкцій зазначали, що олігарх відомий активною підтримкою політики російського уряду, спрямованої на дестабілізацію України.

Крім Євросоюзу, санкції проти Алішера Усманова також були запроваджені у Великій Британії та США. Зараз, за даними Forbes, особистий капітал олігарха оцінюється в 14,3 мільярда доларів. Він займає 128 місце у світовому рейтингу найбагатших людей. Ось як змінювалися його фінансові активи протягом останніх 3 років:

  • У 2021 році обсяг експорту склав 18,4 мільярда доларів, що є найвищим показником з 2014 року, коли було зафіксовано рекордний показник у розмірі 18,6 мільярда доларів.
  • У 2022 році сума склала 11,5 мільярда доларів.
  • У році 2023-му загальна сума становить 14,4 мільярда доларів.