Олігарх з орбіти Путіна, відомий у Росії, подав позов проти впливового швейцарського банку.

  • 19.06.2024 15:45
  • 2 хвилини читання
Олігарх з орбіти Путіна, відомий у Росії, подав позов проти впливового швейцарського банку.

Позов російського олігарха стосується підпорученої "дочки" швейцарського фінансового холдингу UBS Group AG. Йдеться про банк UBS Europe в Німеччині.

Компанія Microsoft і Apple були витіснені з вершику: яка фірма стала найбільшою за вартістю в світі?

Алішер Усманов подав позов проти банку з Швейцарії.

За даними адвоката Алішера Усманова, причиною подання позову до суду стали повідомлення про "сумнівні операції" російського мільярдера, які філія швейцарського банку надавала Відділу фінансового моніторингу Генеральної митної дирекції Німеччини в період з 2018 по 2022 роки.

Адвокат Штефані Рабенау, яка захищає інтереси російського олігарха в суді, заявила, що банк відправив понад десять листів, у яких була інформація про можливе відмивання грошей Усманова під час зняття готівки та проведення орендних платежів.

У заяві проти банку Алішер Усманов стверджує, що дії швейцарського кредитора призвели до фінансових втрат і завдали його репутації "колосальної шкоди". В команді олігарха вважають, що банк був "підбурювачем і співучасником незаконного кримінального переслідування невинної особи", що призвело до введення санкцій проти російського мільярдера.

Представник Усманова Петр Гаувайлер також повідомив, що позов проти UBS Europe - лише початок. За його словами, дії кредитора призвели до низки невірних рішень, які прийняли як німецька влада, так і Рада Євросоюзу. Гаувайлер підкреслив, що наслідки для UBS "можуть бути такими ж сильними, як і наслідки цунамі".

Нагадаємо, що на початку лютого 2024 року стало відомо, що Алішер Усманов програв справу, яку розглядав Вищий суд ЄС. Він подавав апеляцію з метою виключення його з санкційних списків, але суд вирішив, що Усманова, який має близькі зв'язки з президентом Росії Володимиром Путіним, не варто виключати з санкційного списку ЄС, до якого його внесли в березні 2022 року.