Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК+) погодила продовження обмеження видобутку нафти ще на один рік. Все, що варто знати.

  • 03.06.2024 10:15
  • 3 хвилини читання
Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК+) погодила продовження обмеження видобутку нафти ще на один рік. Все, що варто знати.

Для кращого розуміння, останнім часом ціна еталонного бренду нафти Brent коливається навколо рівня 80 доларів за барель. Це значно менше, ніж необхідно членам ОПЕК+ для збалансування їхніх бюджетів.

Інвестори звернули увагу на нове рішення ОПЕК+, що вплинуло на ціни на нафту.

Що стосується політики, яку проводила ОПЕК+ в останні роки.

Нагадаємо, що країни ОПЕК+ провели серію значних обмежень у видобутку нафти з кінця 2022 року. На даний момент ці країни зменшили своє видобуток на 5,86 мільйона барелів на добу, що становить близько 5,7% світового попиту. Ця програма включає в себе різні аспекти.

  • Зменшення на 3,66 мільйона барелів на добу, яке закінчується у кінці 2024 року.
  • Також було прийнято добровільне зменшення видобутку 8 членами на 2,2 мільйона барелів на день, термін дії якого закінчується наприкінці червня 2024 року.

За даними Bloomberg, актуальні ціни на провідні марки нафти.

  • Ф'ючерси на нафту марки Брент торгуються по 81,31 долара за барель, зростанням на 0,25%.
  • Фьючерси на нафту марки WTI укладають угоди за 77,18 долара за барель (+ 0,25%).

Нове рішення Організації країн-експортерів нафти та інших країн, що не є її членами (ОПЕК+).

На останньому засіданні ОПЕК+ було ухвалено рішення про продовження більшості заходів з обмеження видобутку нафти до 2025 року. Метою нафтового картелю є стабілізація ринку в умовах незначного зростання попиту, високих процентних ставок та збільшення видобутку нафти в країнах поза ОПЕК. Зокрема, можна згадати про США та Канаду.

У неділю ОПЕК+ прийняли рішення продовжити скорочення видобутку нафти на 3,66 мільйона барелів на добу до кінця 2025 року. Також було ухвалено аналогічне зменшення видобутку сировини на 2,2 мільйона барелів на добу на три місяці до кінця вересня 2024 року.

Крім цього, ОПЕК+ поступово відмовиться від обмеження видобутку нафти на 2,2 мільйона барелів на добу протягом періоду з жовтня 2024 року по вересень 2025 року.