"Паніка охопила Росію": фахівці проаналізували можливі наслідки нових санкцій США.

  • 14.06.2024 13:16
  • 1 хвилина читання
"Паніка охопила Росію": фахівці проаналізували можливі наслідки нових санкцій США.

Як змінився курс рубля після введення нових санкцій США.

Центральний банк Росії припинив торги на Московській біржі на певний період.

Економіст з України підкреслив, що система, яка існувала - міжбанківська валютна біржа, - залишилася у сфері нелегального.

Не дивлячись на це, важливо зрозуміти, що ніяких суттєвих змін у валютному потоці до Росії поки немає. Вважається, що Олег Пендзин, що росіяни швидко адаптуються і курс валюти повернеться до рівня 100 рублів за долар, де деякий час і залишиться на цьому рівні.

(function(){ "use strict"; window.addEventListener("message", function(event){ if(event.data["datawrapper-height"]){ var iframes = document.querySelectorAll("iframe"); for(var key in event.data["datawrapper-height"]){ for(var i=0; i

За словами Руслана Чорного, на ринку очікуються коливання цін. Однак росіяни зможуть адаптуватися до цього, і курс відновиться. В цілому експерт передбачає незначне зростання вартості будь-яких операцій на міжбанку для росіян та російських компаній, але це не має значного впливу на економіку Росії.

Нові інструменти та вплив на банки

За словами Олега Пендзина, для виходу з поточної ситуації російські банки можуть звернутися до торгівлі на міжбанківському валютному ринку, обходячи Московську фондову біржу.

Він вважає, що Росія буде використовувати зовсім інші валюти, що може привести до зростання вартості операцій через крос-курс. На російській біржі є більше ніж 28 валют, які можуть бути використані для розрахунків. Крім того, не потрібно мати фізичну валюту, просто розраховуєшся через неї. Одночасно Чорний думає, що нові санкції США не вплинуть на банківський сектор Росії.

Інвестиції, Російська Федерація та заходи обмеження.

Олег Пендзин зазначив, що після введення санкцій проти росіян у них вже виникли серйозні проблеми з інвестиціями. На даний момент Китай повністю відмовився вкладати гроші в Росію і імпортує туди лише свою продукцію. Крім того, з Росії активно вивозиться капітал. Таким чином, у такій ситуації малоймовірно, що Росія зможе привернути значущі інвестиції.

Коли Руслан Чорний вважає, що інвестиційна ситуація в країні-агресорі повинна бути загрожена, цілком зрозуміло, що нормальні компанії не бажають вкладати гроші в цю країну і санкції дійсно впливають на це.

Головний редактор "Фінансового клубу" також зробив коментарі щодо інших санкцій проти Росії. Зокрема, він згадав про обмеження, які введені проти компаній, що займаються переробкою нафти, зауваживши, що Росія вміє перенавантажувати сировину на інші танкери і продовжує торгувати.

Він підкреслив, що Росія продовжує експортувати нафту і газ через території Азербайджану та Туреччини. В результаті як нафта, так і газ поступають в Європу під забарвленням неукраїнського походження, але це все одно доходить з російських ресурсів. Таким чином, Росія продовжує отримувати прибуток, за рахунок якого фактично веде війну з українцями.