ПАРЄ прийняла резолюцію щодо передачі заблокованих активів Росії на відновлення України.

  • 16.04.2024 21:30
  • 3 хвилини читання
ПАРЄ прийняла резолюцію щодо передачі заблокованих активів Росії на відновлення України.

Резолюцію, зазначену вище, підтримали 134 голосами ПАРЄ, а жоден учасник засідання не виступив проти. Рада Європи вимагає створення міжнародного компенсаційного механізму під її патронатом.

Також варто зазначити, що Зеленський оголосив про вимогу проведення засідання Ради Україна – НАТО з питань захисту повітряного простору.

Сьогодні в ПАРЄ відбувся "український день", під час якого парламентарії розглянули важливу Резолюцію щодо підтримки відбудови України. Крім української делегації, у засіданні взяв участь Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, який зробив потужну промову перед парламентаріями. Про це повідомили у Верховній Раді.

Слід відзначити, що проект резолюції був схвалений політичним комітетом ПАРЄ наприкінці січня.

Резолюція передбачає.assertIsNot рекомендації або рішення, яке приймається на засіданні організації, установи або нараді з метою вирішення конкретних питань або проблем.

У першу чергу йдеться про створення міжнародного компенсаційного механізму під егідою Ради Європи. Його метою є повне відшкодування збитків, завданих фізичним і юридичним особам, зокрема Україні, внаслідок агресії Росії.

Ця модель передбачає створення міжнародного довірчого фонду, до якого передали б заморожені російські активи з країн-учасниць Ради Європи та інших країн.

Комітет закликає країни активно співпрацювати у питанні передачі активів через цей механізм за підтримки ЄС, США та країн "Групи семи".

  • Міністерство фінансів США разом з Великою Британією оголосили про нові заборони на імпорт та використання алюмінію, міді та нікелю російського походження. Ця ініціатива призначена для зменшення доходів, які Росія отримує від експорту металів.
  • Недавно уряд Японії також розширив заборону на експорт до Росії, додавши до переліку ще 164 промислових товарів. Серед них є літій-іонні батареї, газові турбіни та моторне мастило.
  • Цікаво, що з кінця березня китайські банки почали блокувати оплату від російських компаній за компоненти і набори для збірки електроніки, зокрема серверів, систем зберігання даних, ноутбуків та іншого обладнання.