Перед важливою подією: експорт нафти з Росії впав до найнижчого рівня за останні 2 місяці.

  • 29.05.2024 08:00
  • 2 хвилини читання
Перед важливою подією: експорт нафти з Росії впав до найнижчого рівня за останні 2 місяці.

Перед початком зустрічі країн ОПЕК+, запланованої на 2 червня, було зафіксовано зміну динаміки експорту. Особливо топові виробники нафти будуть обговорювати питання щодо пропозиції.

Європейський центробанк надсилає сигнали про готовність до значних змін, на які варто звернути увагу.

Спад експорту нафти з Росії

Збільшення обсягів товару з портів Тихого океану країни перевищило зменшення обсягів з Чорного моря і Арктики. Вантажопотік з портів Балтійського регіону Росії залишається на тому ж рівні, але очікують, що цього місяця він зменшиться в порівнянні з квітнем.

Росія також погодилася відшкодувати переробку нафти, яка призвела до невиконання квоти від ОПЕК+ у квітні, що пояснюються "технічними питаннями, пов'язаними зі значним зменшенням видобутку".

Наслідком зменшення обсягів видобування буде скорочення експорту. В першій половині травня Росія переробляла 5,45 млн барелів нафти на добу, що на 4% більше, ніж у квітні. Такий ріст обумовлений проведенням ремонтних робіт на нафтопереробних заводах, які були пошкоджені ударом українських безпілотників.

Зменшення обсягів постачання сировини стало ще складнішим через невелике тижневе падіння цін, яке призвело до зниження російських поставок до 10-тижневого мінімуму.