Перший раз в історії Європейський центральний банк покарає кілька банків новим штрафом.

  • 31.05.2024 07:30
  • 2 хвилини читання
Перший раз в історії Європейський центральний банк покарає кілька банків новим штрафом.

На даний момент чотири банки можуть отримати покарання за невиконання термінів, встановлених Європейським центральним банком для оцінки їхньої схильності до кліматичних ризиків.

Неочікуваним переломом є те, чому Байден почав звертати увагу на криптовалютну індустрію.

Європейський центральний банк готується введення нових видів штрафів для банків.

Накладення штрафів вважають дуже суворим заходом, щоб банки нарешті підкорилися думці Європейського центробанку щодо управління кліматичними ризиками. Зазначають, що рішенню передували роки тиску з боку регулятора.

У ЄЦБ наразі ще не уточнили розмір штрафів для банків, проте він може складати до 5% їхнього денного доходу. Наприклад, для банку з річним доходом у 10 мільярдів євро це буде означати щоденні штрафи у розмірі 1,4 мільйона євро. Такі штрафи можуть бути запроваджені у разі найсуворішого сценарію, проте фактичні суми можуть бути менші.

Додають, що Європейський центральний банк неодноразово попереджав, що банки роблять недостатньо для того, щоб підготуватися до наслідків екстремальних погодних умов для вартості активів або до ризику того, що клієнти з великим викидом вуглецю можуть збанкрутувати.

Більше інформації про фінансові установи.

У 2023 році державний "Приватбанк" заробив рекордні прибутки у розмірі 72,8 мільярда гривень до оподаткування. Також за квітень зросла сума вкладів українців у банках на 15,8 мільярда гривень, загальна сума вкладів українських банків складає 1 244,2 мільярда гривень.