Підрозділ банку Raiffeisen з Австрії продовжує обговорювати можливість вийти з Росії.

  • 05.02.2024 10:16
  • 2 хвилини читання
Підрозділ банку Raiffeisen з Австрії продовжує обговорювати можливість вийти з Росії.

Зниження присутності.

Щоб зменшити свою присутність у російському банківському секторі, РБІ почали обмежувати виконання платежів у Росії. Особливо було зменшено обсяги надання кредитів.

Додатково прочитайте про протидію шахрайству: які новинки вигадали у Mastercard.

Ми продовжуємо працювати над роз'єднанням нашого російського бізнесу шляхом продажу або розриву, - роз'яснює ситуацію Йоганн Штробль.

Згідно з інформацією банківської групи, з початку другого кварталу 2022 року кредитування в Росії зменшилось на 56%. Тим не менш, на кінець 2023 року банк все ще мав 6 мільярдів євро кредитів у Росії.

Не тільки платежі

Крім основних заходів, Резервний банк Індії (RBI) планує придбати акції російського олігарха Олега Дерипаски, які наразі перебувають у замороженому стані, за допомогою своєї російської дочірньої компанії. Згідно угоди, банк планує придбати 28% акцій австрійської будівельної групи Strabag на початку цього року.

Ця дія має на меті зниження ризиків, пов'язаних з російським бізнесом РБІ.

Ми подали всі потрібні документи до відповідних органів і очікуємо, що укладання угоди відбудеться протягом першого кварталу 2024 року, — повідомив Йоганн Штробль.

Загалом за 2023 рік РБІ отримав сконсолідований прибуток у розмірі 2,386 мільярда євро і відзначив значне поліпшення своїх капіталовкладень. Щодо чистого прибутку без урахування внесків з Росії та Білорусі, то він становить 997 мільйонів євро.