План Європейського Союзу, щодо Угорщини, призвів до краху місцевої валюти - форинта. Що саме трапилося?

  • 29.01.2024 14:19
  • 4 хвилини читання
План Європейського Союзу, щодо Угорщини, призвів до краху місцевої валюти - форинта. Що саме трапилося?

Європейський Союз планує вжити заходи, щоб негативно впливати на економіку Угорщини, якщо уряд Будапешта заблокує виділення фінансової допомоги Україні на майбутньому саміті, запланованому на початок лютого. Зазначається, що Брюссель розробив таємний план, спрямований на невантаження Угорщини, яка має схильність до проросійської політики.

Угорська грошова одиниця має зниження вартості внаслідок реалізації плану Європейського союзу.

На підтлі недавніх новин національна валюта Угорщини - форинт - зазнала нового обвалу щодо євро. Зафіксовано зниження на 0,7%, що означає, що зараз вартість євро становить 389 форинтів. В той же час, ціна угорських облігацій також зменшилася.

За висновками журналістів, європейські чиновники активно працюють над планом, який може негативно вплинути на робочі місця та економічне зростання, якщо Будапешт вирішить не зняти своє вето щодо надання допомоги Україні. Зокрема, інші лідери ЄС розглядають можливість припинення фінансової підтримки для Угорщини з боку Європейського Союзу. Це може призвести до зменшення інвестицій та зростання державного дефіциту в Угорщині.

на прийняття Закону про освіту в Україні була вельми негативною. Угорський парламент затвердив заяву, у якій висловив обурення щодо положень цього закону, які, на його думку, порушують права угорської меншини в Україні. Угорщина також закликала українську владу вжити необхідних заходів з метою забезпечення поваги до прав людини та мовних прав угорців. Реакція Угорщини на прийняття Закону про освіту в Україні була дуже негативною. Угорський парламент затвердив заяву, в якій висловив своє обурення щодо положень цього закону, які, на його думку, порушують права угорської меншини в Україні. Угорщина також закликала українську владу вжити необхідних заходів для забезпечення поваги до прав людини та мовних прав угорців.

Міністр у справах ЄС в Угорщині Янош Бока повідомив, що він не має жодної інформації про можливі санкції з боку Європейського Союзу. Крім того, він додав, що Будапешт готовий підтримати план виділення допомоги Києву на 50 мільярдів євро, але лише за умови його щорічного перегляду. Нагадаємо, що інші країни не підтримують цю ідею.

Пізніше політичний радник прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана зробив ще одне заяву стосовно надання допомоги Україні перед екстреним самітом ЄС, запланованим на 1 лютого. Блажан Орбан заявив, що Угорщина готова використати бюджет Європейського Союзу.

Крім того, за його словами, офіційний Будапешт 27 січня вислав до Брюсселя відповідний пропозицію. Додають, що це серйозна зміна в угорському становищі порівняно з тим, яке країна захищала лише кілька тижнів тому, пише видання Reuters.