План ОПЕК щодо контролю цін на нафту під загрозою через несподівану учасницю.

  • 10.05.2024 14:30
  • 2 хвилини читання
План ОПЕК щодо контролю цін на нафту під загрозою через несподівану учасницю.

Довготривалий період високих цін на нафту дозволив виробникам отримати більше прибутку, а також створив підґрунтя для більш амбітних проєктів.

Нафтові компанії у США виразили зацікавленість у розмовах з президентом Трампом про можливі обіцянки в розмірі 1 мільярда доларів.

Канада підвищує свою позицію на ринку нафти.

За новими прогнозами, обсяги видобування нафти в Канаді до 2030 року збільшаться до 3,8 мільйона барелів на день. Це на 3% більше, ніж очікувалося у 2023 році.

Кілька компаній одразу оголосили про розширення існуючих свердловин, використовуючи переваги початку будівництва нових трубопроводів до Тихоокеанського узбережжя. Серед них - підрозділи компаній Imperial Oil Ltd, Exxon Mobil Corp. та Canadian Natural Resources Ltd.

Збільшення обсягів видобутку нафти у країнах, які не є членами ОПЕК, негативно позначилося на планах картелю щодо утримання цін за рахунок скорочення пропозиції. За даними у Вашингтоні, США, Бразилія, Гаяна і Канада очолять збільшення видобутку на 1,8 мільйона барелів на добу до 2024 року.

Додаткові відомості про нафтовий картель.

  • Нещодавно очільник аналітичного напряму мережі "АНТС" Ілля Несходовський заявив, що період процвітання ОПЕК+ вже минув, а ініціативи зі скорочення обсягів видобутку нафти - це спроби повернути його. Нагадаємо, що.
  • Також важливо відзначити, що протягом останніх кількох років кілька країн вийшли зі складу ОПЕК+. Ці країни включають Анголу, Катар, Індонезію та Еквадор.
  • У той же час ОПЕК проводить переговори про вступ з Намібією, яка може стати четвертим найбільшим виробником нафти в Африці у найближчому майбутньому.