Плани Китаю роблять торговельну війну більш реальною: чи вплинуть на ситуацію вибори у США

  • 18.03.2024 14:01
  • 2 хвилини читання
Плани Китаю роблять торговельну війну більш реальною: чи вплинуть на ситуацію вибори у США

Фахівці з лондонської компанії Capital Economics розкрили свій прогноз щодо торгівлі між Китаєм та США. Вони також зауважили, що вже зараз ситуація не залежить від того, хто стане президентом США.

Цікаво, як виявляти важливі та вигідні тенденції на фінансових ринках.

Сполучені Штати Америки та Китай стоять на межі нової торгової війни.

У компанії Capital Economics заявили, що інвесторів хвилює можливе повернення Трампа до Білого дому і відновлення торгової війни. Проте вони підкреслюють, що конфлікт між країнами виглядає ще більш ймовірним як за президентства Байдена, так і Трампа.

Зазначають, що обсяги виробництва в Китаї зростають, але попит всередині країни знижується. Сектор виробництва уряд Пекіна розглядає як альтернативне джерело зростання ринку нерухомості, який перебуває у серйозній кризі після років процвітання.

За думкою експертів, китайська влада прагне зосередитися на внутрішній безпеці, розвинути власну екосистему чипів, зміцнити основу економіки шляхом розвитку передового виробництва. Зазначають, що така стратегія може викликати конфлікти на міжнародній арені.

Додають, що китайські експортери, можливо, зараз ще більше залежать від американських споживачів, ніж до початку торгової війни за президентства Дональда Трампа. Це може призвести до збільшення торгового дефіциту між США та Китаєм ​​на тривалий час, що хотів би уникнути будь-який президент США. За прогнозами, торгова війна між США та Китаєм ​​може розпочатися вже наступного року.