Поєднання чинників із Сполучених Штатів Америки та країн Близького Сходу спричинило підвищення ціни на нафту: що ж саме відбувається.

  • 18.01.2024 10:46
  • 2 хвилини читання
Поєднання чинників із Сполучених Штатів Америки та країн Близького Сходу спричинило підвищення ціни на нафту: що ж саме відбувається.

Яка вартість нафти?

У четвер, 18 січня, ціна нафти Brent зросла на 21 цент, або на 0,3%, і становила 78,09 долара за барель. У той же час, ф'ючерси на американську нафту, яка відома під назвою West Texas Intermediate, підвищилися на 40 центів, або на 0,6%, і досягли 72,96 долара за барель.

За даними Bloomberg, ціни на нафту мають змінюватися на наступних рівнях:

  • Ціна ф'ючерсів на нафту марки Брент становить 78,31 долара за барель, що є зростанням на 0,55%.
  • В даний момент контракти WTI продаються по ціні 73,17 долара за барель, що на 0,84% вище.

Що відбувається на нафтовому ринку

Збільшенню цін на нафту спричинило кілька факторів. По-перше, у ОПЕК передбачають значне зростання попиту на нафту у світі протягом наступних двох років. По-друге, ринок звертає увагу на перебої у видобутку нафти у США через непрості погодні умови. Крім того, геополітична напруженість на Близькому Сході також впливає на динаміку цін.

З іншого боку, ринок впливають несподіване збільшення нафтових запасів у США та складні умови відновлення в Китаї, який є найбільшим імпортером нафти у світі. Це призводить до затінення перспектив попиту на нафту.