Постачання російської нафти подорожчає: чому це є дуже тривожним сигналом

  • 09.07.2024 13:00
  • 2 хвилини читання
Постачання російської нафти подорожчає: чому це є дуже тривожним сигналом

Мова йде про ціну постачання російської нафти. Натомість у G7 планували, навпаки, завдяки санкціям досягти підвищення вартості постачання сировини держави-агресора та позбавити Кремль нафтодоларів.

Увагу привернув ураган "Берил", який обрушився на США: як це вплинуло на ринок нафти

Зниження ціни на російську нафту.

Однак насправді все відбувається по-іншому. Вартість постачання найвідомішої марки російської нафти - Urals - клієнтам в Азії впала до найнижчого рівня з жовтня. Йдеться про сировину, яку експортують з чорноморського порту Новоросійськ.

Низька вартість транспортування російської нафти призводить до того, що вплив західних санкцій ослаблюється. Крім того, це дозволяє російським компаніям отримувати більше прибутку від кожного бареля нафти, яку вони продають в Китаї та Індії. Саме ці країни стали основними ринками збуту для російської нафти.

Спад вартості постачання дозволяє російським компаніям заробляти більше на кожному барелі нафти, який вони продають в Китаї та Індії. Ці країни зараз стали основними ринками для Росії після того, як європейці припинили свої закупівлі. Наприклад, в квітні 2024 року Індія імпортувала рекордні обсяги нафти з Росії, досягнувши багатомісячного максимуму.

Згідно з Argus, доставка 1 мільйона барелів нафти марки Урал на північ Китаю з Новоросійська коштує 7,2 мільйона доларів. Це на 3,2 мільйона доларів менше, ніж у початку квітня.