Потужний долар США дратує іноземні уряди та центробанки: що відбувається

  • 05.04.2024 14:15
  • 2 хвилини читання
Потужний долар США дратує іноземні уряди та центробанки: що відбувається

Долар підтримується стійкою американською економікою, що спростовує очікування зниження процентної ставки Федеральною резервною системою США. Також тривають дискусії щодо політики центрального банку першої економіки світу.

Зростання курсу долара хвилює світ.

Узагальнюючи із початку цього року, долар зрос щодо всіх основних валют, не дивлячись на прогнози щодо продажу валюти. Інші країни були змушені приймати заходи, щоб зменшити тиск на свою власну валюту.

  • Центральний банк Японії підсилив попередження про можливість втручання для підтримки єни, яка впала майже до 34-річного мінімуму.
  • Туреччина знову підвищила відсоткову ставку, щоб підтримати курс своєї національної валюти. Нагадаємо, що на початку квітня ліра встановила історичний рекорд по відношенню до іноземних валют.
  • Китай і Індонезія розпочали процес стабілізації своїх валют, тоді як національні валюти Швеції та Індії відчувають тиск.

Тимчасова ситуація з доларом не є легкою. Прогнозують швидкий кінець його популярності, а деякі країни вже відмовляються від нього на користь інших валют. Проте багато центральних банків у світі поки не мають альтернативи для долара.

Нагадаємо, що глава Міністерства фінансів США Джанет Єллен висловила свою думку про загрозу глобальному статусу долара. За словами Єлен, наразі не існує жодної альтернативи для американської валюти.