Прибутки знизились на 93%: одна з найбільших сировинних галузей Росії знаходиться на межі краху.

  • 30.06.2024 15:45
  • 2 хвилини читання
Прибутки знизились на 93%: одна з найбільших сировинних галузей Росії знаходиться на межі краху.

Мова йде про вугільну галузь Росії, прибутки якої за рік скоротилися на 93% або в 15 разів. Про це свідчать дані Росстату, які повідомляють російські ЗМІ.

Вугільна промисловість у Росії понесла великі втрати.

Зокрема, в січні-квітні 2024 року прибуткові компанії з цієї галузі заробили 72 мільярди рублів, тоді як збиткові втратили 58 мільярдів рублів.

Загальний прибуток вугільної галузі Росії склав 14 мільярдів рублів, що на 200 мільярдів доларів менше, ніж у попередньому році. Тільки менше половини компаній з цього сектору показують позитивні фінансові результати за перші чотири місяці цього року, у порівнянні з двома третинами минулого року. Крім того, сумарний фінансовий результат компаній зменшився втричі.

Також, згідно з офіційною статистикою, половина компаній стали збитковими – 52,4%. Додають, що російські вугільні компанії, які відрізані від західних ринків санкціями, також швидко втрачають покупців з так званих "дружніх" країн. У першому кварталі 2024 року експорт вугілля з Росії впав на 13%, а в березні зменшився на 17%.

Крім цього, щомісяця російська вугільна промисловість втрачала близько 3 мільйонів тонн експорту. У той же час, вартість російського вугілля знизилася до мінімального рівня за три роки. Розмова йде про такі ціни:

  • Ціна на вугілля в портах Далекого Сходу складає 95 доларів за тонну (-6% з початку року).
  • 72 долари за тонну в Тамані означають зниження на 13% з початку року.
  • Ціни на 61 долар у портах Балтійського моря складають -14%.