Протистояння сигналів зі Східного Середземномор'я та США: що відбувається на нафтовому ринку.

  • 20.06.2024 08:30
  • 2 хвилини читання
Протистояння сигналів зі Східного Середземномор'я та США: що відбувається на нафтовому ринку.

Вартість нафти зазнала змін.

У четвер, 20 червня, фьючерсний контракт на нафту марки Brent подорожчав на 9 центів і тепер торгується на рівні 85,16 долара за барель.

Також слід зазначити, що Росія порушила важливі зобов'язання перед ОПЕК+

Нафта West Texas Intermediate подешевшала на 15 центів до 81,42 долара за барель у липні. Контракти на вересень на американську нафту, якими зараз активно торгують, втратили у ціні 15 центів до 80,56 долара за барель, повідомляє Reuters.

За даними Bloomberg, актуальні ціни на нафту стабілізувалися на певних рівнях.

  • Ф'ючерси на нафту марки Брент торгуються за ціною 85,13 долара за барель (+0,07%)
  • На товарній біржі українськими контрактами WTI укладають угоди за 81,54 долара за барель (зниження на 0,04%).

Чим визначається ціна на нафту на ринку? Які чинники впливають на ціну нафти?

Ціна на нафту марки Brent залишається стабільною на ринку, близько до свого максимуму за сім тижнів. Одночасно ринок враховує геополітичну ситуацію на Близькому Сході, а також очікує нові дані про запаси нафти в США.

Зокрема, ціни на нафту марки Brent трохи зросли через новини про те, що ізраїльські танки продовжують атаку в секторі Газа. Тепер учасники ринку очікують, що збільшення напруги в цьому конфлікті може призвести до зменшення обсягів постачання нафти з цієї ключової для галузі регіону.

Натомість, деякі вважають, що зростання запасів нафти хвилює ринок сильніше, ніж політичні напруги. Недавно Управління енергетичної інформації США повідомило про збільшення запасів сирої нафти на 2,26 мільйона барелів на тиждень, що завершився 14 червня.