"Raiffeisen рішуче прискорив процес виходу з Росії, встановивши конкретний графік."

  • 03.05.2024 11:30
  • 2 хвилини читання
"Raiffeisen рішуче прискорив процес виходу з Росії, встановивши конкретний графік."

Керівник Raiffeisen Bank International (далі RBI) Йоханн Штробль повідомив, що вони значно прискорили процес виходу з Росії у третьому кварталі 2024 року (липень – вересень). Зазначив, що група вже займається продажем Райффайзенбанку.

Які плани є у Raiffeisen Bank щодо виходу з Росії?

Штробль повідомив, що нову стратегію виходу австрійського кредитора з Росії розробляли у відповідності до вимог Європейського центрального банку. У RBI переконані, що продаж бізнесу на ринку агресора є найшвидшим і найпрозорішим шляхом його виходу.

Лідер групи також повідомив, що у банку обережно та без поспіху підійшли до скорочення бізнесу в Росії, щоб зберегти вартість активу та можливість його продажу.

Йоганн Штробль розкрив додаткові подробиці плану виходу RBI з Росії.

  • Як російські, так і іноземні партнери виявили інтерес до придбання банку. За останні два роки кредитор отримав багато пропозицій.
  • Згідно з його висловлюваннями, деякі особи, які претендують на активи, перебувають під санкціями Заходу.
  • Штробль також повідомив, що вже влітку російська "дочка" австрійського банку має намір повністю припинити кредитування, за винятком декількох випадків. Він пояснив, що кредитор буде чекати повернення коштів за вже видані позики.

Нагадаємо, що австрійська влада закликає Райффайзен Банк Інтернешнл відмовитися від угоди на 1,5 мільярда євро з російським олігархом Олегом Дерипаскою. У Відні занепокоєні через реакцію США, оскільки бізнесмен з оточення Путіна вже роками живе під американськими санкціями.