Росія заарештувала активи великих банків Заходу на суму понад 13 мільйонів, вказавши чітку причину.

  • 07.05.2024 15:17
  • 2 хвилини читання
Росія заарештувала активи великих банків Заходу на суму понад 13 мільйонів, вказавши чітку причину.

26 квітня 2024 року суд у Росії вирішив на користь російського "ТрансКапіталБанк". Цей кредитор опинився під санкціями на Заході після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Росія арештувала майна двох закордонних банків.

Суд санкціонував арешт активів на суму 12,4 мільйона євро (13,3 мільйона доларів) у Росії, які належать європейській дочірній компанії JPMorgan з Америки та німецькому банку Commerzbank. У документах суду зазначено, що це рішення обумовлене введенням санкцій 20 квітня 2022 року Мінфіном США проти російського банку.

У зв'язку з початком повномасштабної агресії Росії проти України та реакцією офіційної Москви на це, західні кредитори та компанії висловлюють серйозну стурбованість щодо майбутнього своїх активів в Росії.

  • Росія активно конфісковує активи іноземних компаній.
  • Москва також призначає нове керівництво дочірніх іноземних компаній; → Москва також призначає нових керівників для підпорядкованих іноземних компаній.
  • Кремль змушує підприємства, які залишають російський ринок, реалізувати їх під значними знижками.

Нехай згадаємо, що голова JPMorgan Chase Джеймі Дімон закликав у квітні підтримувати Україну та наголосив на необхідності допомоги з боку США.