Росія збільшила доходи від нафти незважаючи на значне зменшення обсягів експорту та видобутку.

  • 15.05.2024 13:30
  • 2 хвилини читання
Росія збільшила доходи від нафти незважаючи на значне зменшення обсягів експорту та видобутку.

Навіть значний спад обсягів експорту нафти та нафтопродуктів не завдає шкоди збільшенню доходів. Подібні тенденції спостерігаються і в секторі видобутку.

Що відбувається з експортом нафти з Росії?

У квітні обсяг експорту нафти з Росії знизився на 6,4% в порівнянні з березнем і склав 7,3 мільйона барелів на добу. Виручка від продажу зменшилася на 6,5% і становила 17,2 мільярда доларів.

Зокрема, експорт нафти зменшився на 100 тисяч барелів на добу. Протягом місяця було вивезено 5 мільйонів барелів нафти на день. Водночас експорт нафтопродуктів скоротився на 400 тисяч барелів на добу і становив 2,3 мільйона барелів на день. Це на 800 тисяч барелів на добу менше, ніж у минулому році.

Для Росії важливо, щоб дохід від експорту нафти залишався на відносно стабільному рівні, оскільки ціни на сировину залишаються високими. Це допомагає компенсувати зменшення обсягів експорту. Проте доходи від продажу нафтопродуктів скоротилися на 18% через зниження обсягів експорту та цін.

Загалом, з початку року експорт російської нафти зменшився на 800 тисяч барелів на добу, що становить 9,9%. Проте доходи від цієї діяльності збільшилися на 11%. Це означає, що росіяни заробили на 1,7 мільярда доларів більше.

Крім цього, обсяги видобутку нафти в квітні 2024 року зменшилися на 150 000 барелів на добу, що становить 9,3 мільйона барелів на добу. Водночас, Росія в квітні перевищила цільовий показник на 200 тисяч барелів на добу, встановлений ОПЕК+.