Росіяни миттєво втратили 4 мільярди рублів через крах відомої платіжної системи.

  • 27.02.2024 11:45
  • 2 хвилини читання
Росіяни миттєво втратили 4 мільярди рублів через крах відомої платіжної системи.

Платіжна система QIWI працювала в Росії з 2007 року і мала мережу практично з 100 тисяч кіосків та терміналів. За даними російських ЗМІ, жителі Росії мали можливість здійснювати платежі без відкриття рахунку.

Мільйони росіян втратили можливість отримати мільярди рублів.

На момент злету біржі було 9,3 мільйона активних гаманців. Цю інформацію надало Агентство зі страхування вкладів, яке має компенсувати втрати клієнтів QIWI.

Повідомляється, що на рахунках застрягло приблизно 4 мільярди рублів російських громадян. Проблема полягає в тому, що уся інфраструктура платіжної системи QIWI припинила свою роботу відразу після відкликання ліцензії. Це стосується терміналів, особистих кабінетів та іншого. Тому саме через це клієнти втратили доступ до своїх грошей.

Цікаво, що Агентство забезпечення вкладів не планує виплачувати користувачам QIWI страховку від держави за аналогією з вкладами. Замість цього росіянам, які втратили доступ до своїх коштів, доведеться стати у чергу кредитів, зібравши та надавши відомству підтверджуючі документи.

За попередніми даними, у QIWI Банку є достатньо активів, щоб відшкодувати власників гаманців. Однак зазначається, що російське відомство докладно перевіряє якість кредитного портфеля банку, а також видані поруки та гарантії.