Розвідка Британії визначила серйозну загрозу для російської економіки: обвал рубля та зростання цін.

  • 18.01.2024 14:32
  • 2 хвилини читання
Розвідка Британії визначила серйозну загрозу для російської економіки: обвал рубля та зростання цін.

Розвідка Великобританії стверджує, що війна Росії проти України призведе до негативних наслідків для економіки держави, що атакує.

Які тенденції захоплять ринок у першій половині 2024 року: бики чи ведмеді?

Економіка Росії стоїть під загрозою.

На офіційній сторінці Міністерства оборони Великої Британії зазначено, що у Росії спостерігається зростання обсягів імпорту, яке перевищує експорт. Це призвело до серйозного знецінення російського рубля. Водночас, інфляція в Росії значно зросла на цьому тлі.

Окрім цього, Російський центральний банк підвищив ключову ставку до 16%. Цю регулюючу міру вже вп'яте затверджено починаючи з липня 2023 року, коли вона становила лише 6,5%.

Що ще розмовляють про інфляцію в Росії?

  • За інформацією британської розвідки, в кінці 2023 року в Росії спостерігався подальший ріст інфляції, яка досягла 7,5% за річним підсумком листопада. В жовтні цей показник становив 6,7%.
  • Після того, як російська статистична служба оголосила, що у 2023 році інфляція складе 7,4%, виявилось, що це майже удвічі перевищує цільовий показник, встановлений Центральним банком Росії.

Експерти з Великої Британії також підкреслюють, що зростання витрат на оборону в Росії за рахунок інших галузей призводить до достатньо ймовірних ризиків перегріву російської економіки.