Шаг на миллиарды: Саудівська Аравія веде масштабні переговори з топовими банками з Волл-стріт На рекордном уровне цены на нефть, Саудовская Аравия ведет разговоры с лучшими банками Уолл-стрит она скоро может разблокировать активы на миллиарды долларов, ч

  • 14.03.2024 15:31
  • 2 хвилини читання
Шаг на миллиарды: Саудівська Аравія веде масштабні переговори з топовими банками з Волл-стріт

На рекордном уровне цены на нефть, Саудовская Аравия ведет разговоры с лучшими банками Уолл-стрит она скоро может разблокировать активы на миллиарды долларов, ч

Інформовані джерела повідомили, що Saudi Aramco готується до одного з найбільших іпо на фондовому ринку, тоді як банки з Волл-стріт планують залучити до вторинного розміщення цінних паперів.

Компанія Saudi Aramco готується до великого випуску акцій на фондовій біржі.

За останніми даними, королівство Саудівська Аравія планує найняти компанію JPMorgan Chase & Co. як одного з ключових учасників у розміщенні акцій на ринку. Крім того, Bank of America Corp. та Morgan Stanley також зацікавлені в цій угоді. Інсайдери вважають, що це угода може принести нафтовій компанії суму до 20 мільярдів доларів.

Слід зазначити, що у минулому місяці компанія Saudi Aramco вже залучила до угоди Citigroup Inc., Goldman Sachs Group Inc. та HSBC Holdings Plc. Також, компанія Moelis & Co. стала фінансовим консультантом, яка допомагає з процесом відбору андеррайтерів для розміщення цінних паперів нафтового гіганта на біржі.

Отримані кошти від угоди можуть бути використані на великі проекти, які втілюють ініціативи наслідного принца Мухаммеда бен Салмана, спрямовані на розширення економіки країни та її диверсифікацію від залежності від нафти.

Що ми знаємо про Saudi Aramco:

  • Це країнна компанія.
  • У грудні 2019 року нафтова компанія провела ініційну публічну пропозицію акцій (IPO) на ринку, залучивши 25,6 мільярда доларів.
  • Це IPO вважають найбільшим у історії.
  • На той час, коли цей матеріал був створений, ринкова капіталізація компанії перевищує 2 трильйони доларів. Ціна акцій компанії становить 8,34 долара за штуку, згідно з даними Global Ranking.
  • Компанія Saudi Aramco займає четверте місце серед найдорожчих компаній у світі.