Саудівська Аравія має можливість зменшити ціни на нафту для регіону, де втрачає свою позицію.

  • 28.06.2024 11:15
  • 2 хвилини читання
Саудівська Аравія має можливість зменшити ціни на нафту для регіону, де втрачає свою позицію.

Саудівська Аравія знову знижує ціни для азійського ринку другий раз поспіль. Близько 80% експорту нафти з Саудівської Аравії йде саме до цього регіону.

Саудівська Аравія може знизити ціни наfty для Азії.

Саудівська Аравія розглядає можливість зниження цін для Азії через слабкість еталонного бренду нафти Близького Сходу – Dubai. Це також свідчить про тиск, який відчуває ОПЕК через зростання обсягів постачання нафти з країн, що не входять до картелю, на тлі нестабільної ситуації у світовій економіці.

У цілому офіційну ціну на еталонний бренд нафти Arab Light, який експортується в Азію, можуть знизити на 60-80 центів за барель порівняно з липнем. Є ймовірність, що Саудівська Аравія встановить найнижчі ціни на свою нафту з квітня, за словами чотирьох анонімних джерел. На момент написання цієї статті, нафта Arab Light торгується на рівні 88,51 долара за барель, за даними OilPrice.

Які інші чинники впливають на Саудівську Аравію?

Також очікується, що зниження цін на бренди нафти Arab Medium і Arab Heavy буде ще більшим у порівнянні з Arab Light. Це пов'язують зі збільшенням пропозиції з Мексики й Канади. Нагадаємо, що Канада посилює свої позиції на ринку нафти. Тож очікується, що до 2030 року обсяги видобування нафти у Канаді зростуть на 3,8 мільйона барелів на день.

Зокрема, високі ціни на нафту з Саудівської Аравії спричинили скорочення імпорту цієї сировини нафтопереробниками з Китаю протягом трьох останніх місяців. Крім того, Саудівська Аравія втрачає свою позицію на ринку в Індії, де спостерігається збільшення імпорту російської нафти до рекордних рівнів.