Саудівська Аравія продала акції нафтового гіганта на мільярди доларів, - повідомляє Reuters.

  • 27.05.2024 15:01
  • 2 хвилини читання
Саудівська Аравія продала акції нафтового гіганта на мільярди доларів, - повідомляє Reuters.

Про замір Саудівської Аравії продати акції Aramco повідомляють два джерела, які мають інформацію про цю ситуацію. Планується реалізувати його в червні. Нагадаємо, що уряд країни володіє 90% акцій компанії.

Саудівська Аравія має намір продати акції нафтового гіганта.

За джерелами, ця угода може стати однією з найбільших фондових угод у регіоні, оскільки її вартість може сягнути приблизно 10 мільярдів доларів. В даний момент проводиться підготовка, тому деталі ще можуть змінитися.

Планується розмістити акції на біржі в Ер-Ріяді. Важливо зазначити, що це буде повноцінна ринкова пропозиція, а не швидкий продаж протягом кількох днів. Банки відповідають за управління продажем акцій. Серед них є такі:

  • Citigroup - американський міжнародний фінансовий конгломерат, який надає послуги у галузі банківської діяльності, інвестицій та фінансового консалтингу.
  • Голдман Сакс;
  • Гонконг і Шанхайські банківської корпорації (HSBC) - це британський міжнародний банківський конгломерат з центральним офісом у Лондоні, Велика Британія.

У компанії Aramco повідомили, що рішення щодо продажу акцій приймають акціонери, тому вони не можуть коментувати це питання. На момент написання цього матеріалу цінні папери компанії продаються за 7,83 долара за штуку, а ринкова капіталізація досягла 1,93 трильйона доларів згідно з даними Global Ranking.

Слід зазначити, що Саудівська Аравія розпочала економічний перехід, щоб зосередитися на розвитку приватного сектору та зменшити залежність від прибутків від нафти. Цей проект відомий як "Візія 2030".