Шлях до досягнення успішних фінансових цілей: ефективні стратегії та поради.

 • 01.07.2024 05:45
 • 3 хвилини читання
Шлях до досягнення успішних фінансових цілей: ефективні стратегії та поради.

Як розпочати рухатися до фінансової мети?

Будь-яка фінансова мета особистості може виражатися у бажанні отримати певну суму грошей для збільшення капіталу або у бажанні придбати новий будинок, автомобіль тощо. Фахівці зазвичай виділяють три типи фінансових цілей, які послідовно переходять одна в одну, залежно від терміну їх досягнення. Це можуть бути: короткострокові, середньострокові цілі, довгострокові цілі.

Також варто враховувати, що Україна експортує електроенергію до Європи, і це може впливати на можливі відключення електропостачання.

Отже, слід почати з кількох простих кроків:

 1. Спочатку важливо чітко визначити свою мету або ціль. Наприклад, якщо ви плануєте провести косметичний ремонт, обов'язково визначте дату початку робіт. Далі потрібно зробити всі необхідні обчислення.
 2. наступне - розрахувати, скільки грошей вам знадобиться для досягнення вашої фінансової мети або цілі. Якщо ваша фінансова ціль потребує великих витрат, можна поділити довгострокову ціль на кілька короткострокових тощо.
 3. І в останню чергу - розпочати накопичувати. Візьміть суму, яку бажаєте заощадити, і розділіть на той період часу, за який плануєте досягти своєї мети. Тепер ви знаєте, яку суму необхідно заощаджувати з кожного доходу, щоб досягти цієї мети.

Ефективні поради для досягнення мети

 • Розпочинайте з малого. Планувати та досягати великих цілей відразу важко. Краще починати з невеликих та короткострокових цілей. Їх досягнення надихне вас і підготує до більш серйозних фінансових завдань.
 • Віддаю перевагу якості, а не кількості. Не варто встановлювати забагато цілей, оскільки таким чином ви ризикуєте не зосередитися на жодній з них.
 • Діли досягнення цілей на етапи. Щоб підтримувати мотивацію й відстежувати прогрес, ваші довгострокові та середньострокові цілі рекомендується розбивати на кілька менших етапів.
 • Надайте собі час для досягнення цілей. Чим більша ваша фінансова мета, тим більше часу потрібно для її досягнення. Тому експерти рекомендують не встановлювати одночасно більше ніж 2-3 довгострокові цілі.
 • Виправляйте цілі та завдання. Запланувати щось конкретне на тривалий термін є досить складним завданням, особливо в умовах не стабільної економіки. Не слід відмовлятися від них зовсім, краще змінити план для їх досягнення.
 • Вести облік цілей та завдань дуже важливо. Після встановлення мети, рекомендується їх зафіксувати. Це можна зробити на папері, у телефоні або в будь-якому іншому місці. Таким чином, ви будете завжди знати, скільки потрібно коштів загалом, який час залишився до виконання та які результати ви досягли.