Сполучені Штати проявляють більший тиск з санкціями на Росію: як це впливає на Туреччину?

  • 20.02.2024 02:45
  • 2 хвилини читання
Сполучені Штати проявляють більший тиск з санкціями на Росію: як це впливає на Туреччину?

Розмова йде про те, що загроза застосування США санкцій проти фінансових компаній, які продовжують співпрацювати з Росією, призвела до охолодження турецько-російської торгівлі. Зокрема, повідомляють про порушення або сповільнення низки платежів.

Як санкції США вразили торгівлю між Туреччиною та Росією

Серед них є турецькі платежі за російську нафту та подібні операції зі сторони Росії за турецький експорт. Крім того, саме Росія є основним постачальником нафти для енергоресурсів бідної Туреччини.

Слід зауважити, що санкції, які накладаються США, спрямовані на скорочення доходів Кремля і запобіження повномасштабній війні Росії проти України. Проте у Вашингтоні не бажають, щоб ці обмеження призвели до припинення поставок російської нафти на світові ринки, щоб уникнути різкого зростання цін на нафтопродукти та його наслідків.

Неофіційні джерела повідомляють, що проблеми з платежами виникають через те, що банки в Туреччині стали уважніше перевіряти клієнтів з Росії. Проте це не призупинило процес постачання нафти до Туреччини, лише деякі вантажі затримані.

Представники нафтового сектору Туреччини стверджують, що проблеми почалися після грудня. У той же час російська сторона повідомляє, що не отримувала платежів з Туреччини протягом останніх двох-трьох тижнів.

Суттєві відомості про санкції, які були наложені США на Туреччину:

  • Необхідно взяти до уваги, що Туреччина не підтримує санкційну політику проти Росії офіційно, але зазначила, що обмеження буде неможливо уникнути в її юрисдикції.
  • Натомість минулого року США посилили санкційний тиск, щоб зупинити експорт товарів подвійного призначення, які можуть бути використані військовими силами в бойових діях проти України.
  • Зокрема, адміністрація Вашингтона попередила, що турецькі банки та компанії можуть стати об'єктом вторинних санкцій.