Сполучені Штати ввели суворі санкції проти Венесуели: що послужило причиною.

  • 18.04.2024 21:45
  • 2 хвилини читання
Сполучені Штати ввели суворі санкції проти Венесуели: що послужило причиною.

Уряд Сполучених Штатів відновив санкції проти Венесуели 18 квітня 2024 року через невиконання умов угоди між країнами. Обмеження стосуються нафтової й золотодобувної галузей цієї країни з Південної Америки.

Чому США припинили дію санкцій проти Венесуели?

У жовтні 2023 року США послабили санкційні обмеження проти Венесуели, оскільки уряд Ніколаса Мадуро та опозиційна Єдина платформа домовилися про проведення виборів у 2024 році.

В результаті було можливо отримати генеральну ліцензію на півроку, яка дозволила б співпрацювати з нафтогазовим сектором Венесуели. Дію цієї ліцензії можна було б продовжити, якщо б Венесуела виконала свої зобов'язання згідно з умовами угоди.

Що спонукало США до прийняття рішення?

Розглядається проведення виборів в країні, а також звільнення політичних в'язнів. Міністерство закордонних справ США заявило, що Ніколас Мадуро та його команда не виконали свої обіцянки повністю.

Саме тому США генеральна ліцензія, яка дозволяла проводити діяльність у нафтогазовому секторі Венесуели, закінчується о 00:01 18 квітня. Натомість американський уряд видав тимчасову генеральну ліцензію №44а. Цей документ надає 45 днів на згортання операцій з PDVSA і компаній, де вона володіє 50% і більше.

Зазначимо, що згідно з данними Bloomberg, поточні ціни на нафту змінюються на таких рівнях:

  • Ф'ючерси на нафту сорту Brent торгуються за 86,97 долара за барель, що є на 0,37% менше.
  • Ціна контрактів WTI складає 82,73 долара за барель і збільшилася на 0,05%.