Стрімкі вітри та балтійські безпілотники: поставки російської нафти суттєво скоротилися

  • 23.01.2024 11:47
  • 4 хвилини читання
Стрімкі вітри та балтійські безпілотники: поставки російської нафти суттєво скоротилися

Проблеми з експортом російської нафти українською мовою

До 21 січня з російських портів було відправлено близько 3,36 мільйона барелів сирої нафти щодня. Це на 50 000 барелів менше денного обсягу до 14 січня.

Також варто прочитати про те, як інфляція захопила фінансові ринки: чи буде тривати політика підвищених процентних ставок.

Проблеми з поставками російської нафти почалися після виникнення штормових умов та після удару українського безпілотника по заводу з переробки конденсату, що знаходиться поруч з експортним терміналом сирої нафти в Усть-Лузі. Саме тоді зупинилося завантаження, а одну партію сировини перенесли на наступний тиждень.

Обслуговування портів та негативні погодні умови можуть знову вплинути на зниження поставок цього тижня, а напад безпілотників розпочав нову фронтову лінію у війні Москви проти України, що підкреслює вразливість експорту нафти із західних портів Росії, – повідомили в Bloomberg.

Також останнім часом Росія повідомила, що зменшить експорт нафти на 500 000 барелів на день, що є меншим за середній рівень протягом травня-червня впродовж першого кварталу. Це сталося після того, як кілька інших учасників групи ОПЕК+ згодилися на додаткове обмеження видобутку. Зменшення буде розподілено між поставками сирої нафти (на 300 000 барелів на день) та нафтопродуктів.

Слово нафта все ще продовжує надходити до азійських покупців через Червоне море, незважаючи на наявність повстанців-хуситів в Ємені. Запеклі бійці запевняють Росію та Китай, що вони "готові забезпечити безпеку кораблям на Червоному морі". Проте, єдиним нафтовим танкером, який був зупинений бойовиками, був російський.

Здається, Росія все ще стикається з проблемами щодо розміщення своїх нафтових вантажів під назвою "Сокол". Сімнадцять танкерів перевозять майже 12 мільйонів барелів нафти, проте здається, що вони блукають без мети. Крім того, ще два вантажі знаходяться на човникових танкерах, які зараз зупинилися біля південнокорейського порту Йосу. Там, зазвичай, вони перевантажуються на інші судна для подальшої доставки до Індії, повідомляється в зазначеному виданні.

Валовий внутрішній продукт (ВВП) експорту сирої нафти Росії впав до п'ятитижневого мінімуму з рівня 1,52 мільярда доларів минулого тижня до 1,38 мільярда доларів. У той же час середньомісячний дохід також скоротився на 25 мільйонів доларів, становлячи 1,52 мільярда доларів на тиждень.

Яке ж це напад безпілотником?

У цьому місяці Україна здійснила наступ на морський термінал у російському місті Усть-Луза, що знаходиться в Ленінградській області. Цей порт переважно використовується для відправки танкерів до Китаю та Індії.

Після атаки капітани наказали суднам покинути порт і перебувати віддалено від берегів. Проте, в результаті атаки було збито завантаження нафти, принаймні, на двох суднах - Clearocean Apollon та NS Champion, які перевозили загалом понад 1,6 мільйона барелів нафти.