Світ досі не готовий: чому ситуація на ринку нафти може радикально змінитися.

  • 06.02.2024 12:01
  • 2 хвилини читання
Світ досі не готовий: чому ситуація на ринку нафти може радикально змінитися.

За думкою керівниці компанії, у яку інвестує легендарний Воррен Баффет, до кінця 2025 року світ стикнеться з дефіцитом нафти, оскільки світ не зможе достатньо швидко замінити поточні запаси нафти. Відповідну заяву вона зробила під час конференції для інвесторів у Фініксі, США.

Ситуація на нафтовому ринку може викликати радикальні зміни.

Голлуб зауважила, що на сьогодні на ринку нафти відмічається надмірна пропозиція, що допомагає утримувати ціни на низькому рівні навіть з урахуванням поточного конфлікту на Близькому Сході. США, Бразилія, Канада та Гаяна видобувають рекордні обсяги сировини, тоді як попит знижується через економічні проблеми в Китаї.

На момент написання цього матеріалу, ціни на відомі бренди нафти зафіксувались на таких показниках, відповідно до Bloomberg:

  • Ціна на нафту Брент складає 78,13 доларів за барель.
  • Ціна на нафту марки WTI становить 72,83 долара за барель.

Також Голлуб згадала, що всі значні родовища нафти вже відкриті. Наприклад, у 20 найбільших родовищах світу близько 97% їх видобутку нафти було здійснено до початку 2000-их років.

За думкою підприємниці, до кінця 2025 року ситуація різко зміниться. Вона зазначила, що на нафтовому ринку нині немає рівноваги. Зараз основними проблемами є короткострокові виклики, пов'язані з попитом, але це перетвориться на тривалі проблеми з постачанням.

У ОПЕК прогнозують, що унаслідок сильних економічних показників Китаю, попит на нафту зросте на 1,8 мільйона барелів щоденно до 2025 року, що перевищить збільшення видобутку на 1,3 мільйона барелів щоденно поза ОПЕК. Крім того, зазначається, що проблеми з пропозицією на ринку будуть продовжуватися, поки ОПЕК не відмовиться від поточних обмежень в обсягах видобутку.