Тіньовий флот Росії, який використовувався для транспортування нафти, зменшився приблизно вдвічі, зазначає інформаційне агентство Bloomberg.

  • 14.02.2024 09:46
  • 3 хвилини читання
Тіньовий флот Росії, який використовувався для транспортування нафти, зменшився приблизно вдвічі, зазначає інформаційне агентство Bloomberg.

Мова йде про підпільний флот Росії, за допомогою якого продовжують перевозити нафту. Але з 10 жовтня 2023 року близько половини суден з цього флоту припинили використовуватись для транспортування нафти.

Санкції наносять удар по підпільному флоту Росії.

За даними повідомлення Bloomberg, приблизно половина з 50 танкерів, що увійшли до санкційного списку, будуть використовуватись для перевезення нафти. Це сталося через санкції, які були введені Сполученими Штатами Америки. Ось, що варто знати:

  • З 10 жовтня до 12 грудня 2023 року Сполучені Штати Америки додали до списку об'єктів, обмежених санкціями, 8 суден.
  • 20 грудня під нові санкційні обмеження потрапили 24 танкери через обмеження, що стосуються компанії SUN Ship Management D, яка є власністю "Совкомфлоту".
  • 17 танкерів стали об'єктом обмежень з 18 січня, коли були введені санкції проти компанії Hennesea Holdings з Об'єднаних Арабських Еміратів.
  • Останнє завдання санкцій стосується танкера "NS Leader" власності компанії "Совкомфлот", який здійснив поворот поблизу узбережжя Португалії.

Санкції Сполучених Штатів Америки виявилися досить успішними. Усього 21 танкер не перевозив нафту після застосування санкцій. Ще сім танкерів не брали на борт вантаж до введення обмежень і стоять порожніми. Ймовірно, незабаром три з них будуть заповнені нафтою.

Проблеми належать не лише до танкерів

Іншими словами, доставка нафти у покупців часто стикається зі затримками. Це є результатом як санкцій, так і проблем з розрахунками з Індією. Зокрема, поставки нафти під брендом Sokol в Індію фактично зупинилися. Причина полягає у тому, що Росія та Індія намагаються знайти способи оплати. Щоб зрозуміти ситуацію, російські продавці не можуть отримати сплачені рупії за поставлену нафту через обмеження, пов'язані зі валютою, в Індії.

За останні два тижні 14 суден з нафтою Sokol, які мали направлятися до Індії, або залишалися на дрейфі, або заходили на якір поблизу Сінгапуру. Майже половина з цих танкерів не змогла дістатися до свого пункту призначення. Також внаслідок посилення санкцій грецькі судна відмовилися від торгівлі нафтою з Росією.