Торгівля доларом і євро була призупинена на Московській біржі.

  • 12.06.2024 19:15
  • 2 хвилини читання
Торгівля доларом і євро була призупинена на Московській біржі.

Зокрема, Московська фондова біржа була змушена оголосити про низку "новацій" через введення нових санкцій зі сторони США.

Фондова біржа в Москві перестане здійснювати операції з доларом та євро.

Спочатку біржа оголосила про припинення торгівлі доларом та євро. На офіційному веб-сайті було повідомлено, що всі торгові операції будуть припинені з 13 червня 2024 року.

Крім цього, на Московській біржі буде заборонено торгувати фінансовими інструментами, акціями, дорогоцінними металами, якщо розрахунки ведуться в упереджепроцитованих валютах.

Що кажуть в США про нові обмеження щодо санкцій.

У середу, 12 червня, Міністерство фінансів США додало Московську фондову біржу, Національний кліринговий центр та Національний розрахунковий депозитарій Росії до свого списку об'єктів, на які поширюються санкції. Основна причина - повномасштабна війна Росії проти України.

У американському Мінфіні також зазначили, що нові санкції спрямовані проти "структури російської фінансової системи", яка спрямована на підтримку інвестицій в оборонну промисловість.

Прогнозується, що обмеження призведуть до таких наслідків в Росії, згідно з інформацією від "Радіо Свобода".

  • Рубль буде менше високо конвертованою валютою.
  • Підвищення вартості процесу виведення валюти з Росії.
  • Ускладнення обміну валюти за вигідним курсом для російських експортерів.

Також стверджують, що санкції повинні сприяти збільшенню тиску на Росію і зростанню ризику введення вторинних санкцій для іноземних фінансових установ, які співпрацюють з оборонним сектором агресора.