Торговельна війна між Сполученими Штатами Америки та Китаєм: хто буде єдиним переможцем

  • 02.07.2024 13:00
  • 2 хвилини читання
Торговельна війна між Сполученими Штатами Америки та Китаєм: хто буде єдиним переможцем

У той же час переможцем можливої торговельної війни між Китаєм та США, ймовірно, стане американський долар.

Один з найбільших банків США став улюбленцем серед наркоторговців, за даними Financial Times.

Яка ситуація між США та Китаєм

Наразі невизначеність щодо торгових відносин між США та Китаєм досягла аналогічного рівня, як у 2018-2019 роках. У той час адміністрація колишнього президента США Дональда Трампа та Пекін переживали напруження. Ситуація не досягла піка, але з наближенням президентських виборів у США це стане більш актуальним.

Незалежно від результату виборів у США, подальші тарифи на імпорт з Китаю та ймовірні заходи у відповідь вважаються необхідними. Китайська влада вже попереджає, що приєднання Європи до тарифної політики може призвести до "торговельної війни". Виграш Трампа лише призведе до збільшення тарифів.

Захист для Сполучених Штатів Америки та майбутнє їх валюти долара

Тенденція посилення політики протекціонізму та зменшення обсягів міжнародної торгівлі може викликати сповільнення економічного зростання у всьому світі. Проте США - перша світова економіка та валютна держава, яка має рівень захисту, недоступний для інших країн. Мова йде про наступні фактори:

  • Досить замкнений характер економіки;
  • Важливість на світових фондових та облігаційних ринках.
  • Доля долара США в міжнародних резервах.

Щиро кажучи, інші валюти найбільше почують наслідки торгової війни між США та Китаєм. Ні одна з цих валют не є також популярною як долар і не має статусу "тихої гавані".

Крім цього, фахівці з Deutsche Bank передбачають, що американський долар залишиться "сильним довше" цього року і в наступному, хоча є шанс, що імпульс може втратити силу.