Туреччина нині проводить важливі переговори з ExxonMobil. Які можуть бути причини цих переговорів, які пов'язані з Росією?

  • 28.04.2024 18:45
  • 2 хвилини читання
Туреччина нині проводить важливі переговори з ExxonMobil. Які можуть бути причини цих переговорів, які пов'язані з Росією?

Туреччина веде переговори з американською компанією ExxonMobil щодо придбання зрідженого природного газу (ЗПГ). Ці переговори стосуються угоди на мільярди доларів.

НБУ підрахував, яка купюра є найпоширенішою серед українців. Варто звернути на це увагу.

Переговори між Туреччиною та компанією ExxonMobil ведуться.

Міністр енергетики Туреччини Альпарслан Байрактар заявив, що їхня мета полягає в створенні "нового портфеля постачання". Однією з основних цілей є зменшення залежності країни від будь-якого конкретного партнера.

Також Туреччина прагне рознообразити свої постачання сировини до закінчення довгострокових контрактів з Росією у 2025 році, а з Іраном – у 2026 році.

Слід зауважити, що на даний момент Росія забезпечує приблизно 40% турецького споживання зрідженого природного газу. Крім того, Росія є ключовим постачальником нафти до Туреччини.

Що відомо про умови договору

Чиновник повідомив, що Туреччина зможе отримувати до 2,5 мільйона тонн зрідженого природного газу на рік в межах довгострокової угоди, яку обговорюють з ExxonMobil. Байрактар наголосив, що угода між сторонами може бути укладена на десятиліття.

За інформацією Financial Times, вищезгаданих обсягів ЗПГ може вистачити приблизно на 7% споживання в Туреччині за минулий рік. Ведуться переговори щодо комерційних умов. Однак 2,5 мільйона тонн ЗПГ для Туреччини на сьогодні оцінюють приблизно в 1,1 мільярда доларів.

Туреччина зверталася також до інших американських виробників природного газу з метою налагодження співпраці та укладання контрактів на постачання скрапленого природного газу.