Турецькі банки все частіше відмовляються вести співпрацю з російськими клієнтами, а це неабияку роль відіграв вплив президента США Джо Байдена.

  • 17.01.2024 11:04
  • 2 хвилини читання
Турецькі банки все частіше відмовляються вести співпрацю з російськими клієнтами, а це неабияку роль відіграв вплив президента США Джо Байдена.

Ситуація для російських банків почала зазнавати змін ще влітку минулого року. Проте головний поворот настала, коли президент США Джо Байден 22 грудня 2023 року випустив указ про введення додаткових санкцій, повідомляють російські ЗМІ.

Відносини турецьких банків з росіянами перериваються.

За даними джерел, наразі обговорюється припинення кореспондентських відносин та опрацювання платежів без офіційного припинення договорів. Проте існують винятки, зокрема для іноземних банків-дочірніх у Росії.

Турецькі банки вживають цих заходів через страх вторинних санкцій з боку США. На сьогоднішній день кредитори в Туреччині припинили кореспондентські відносини майже з усіма російськими банками. І це ще не все! На ринку повідомляється, що схожі проблеми почали виникати у росіян з китайськими кредиторами.

Голова компанії "Оптималог" Георгій Властопуло розповів, що проблеми з турецькими банками почалися ще влітку, тоді як у Китаї – це лише окремі випадки. Нагадаємо, що у вересні 2023 року було повідомлено, що саме китайські банки надають Росії мільярдні позики. Справа в тому, що після розпочатого повномасштабного вторгнення в Україну більшість кредиторів з країн Заходу відмовляються співпрацювати з Росією.