Турецький порт остаточно відмовився від російської нафти: які обставини стали вирішальними.

  • 05.03.2024 11:16
  • 2 хвилини читання
Турецький порт остаточно відмовився від російської нафти: які обставини стали вирішальними.

Мова йде про нафтовий термінал у місті Дьортьол, що розташований на південному узбережжі Туреччини. Раніше повідомлялося, що цю споруду використовують для обходу санкцій проти Росії.

Порт у Туреччині відмовився від прийому російської нафти для операцій.

Управління терміналом здійснюється компанією Global Terminal Services (далі GTS), яка повідомила своїх клієнтів про остаточне припинення операцій з нафтою та нафтопродуктами російського походження наприкінці лютого.

Цікаво, що у GTS підкреслюють, що всі попередні операції з російською сировиною виконувалися відповідно до санкцій. Наприклад, обговорюється цінова стеля на рівні 60 доларів за барель.

Турецька компанія заявляє, що її рішення відмовитися від прийому нафти російського походження або відправленої з російських портів є додатковим заходом до діючих санкційних обмежень. Це робиться з метою уникнення наслідків дій, які не підпадають під вплив та контроль компанії.

Що сталося раніше:

  • Нагадаємо, що на початку цього року виникла інформація про те, що порт Дьортьол був ключовим вузлом для транспортування російської нафти до численних країн Європи.
  • Також було зауважено, що це один із способів обійти санкції проти Росії. Компанія Global Terminal Services вже у січні представила іншу інформацію про обсяги російської сировини, які проходять через термінал.