У 2024 році доходи Росії від продажу нафти та газу збільшилися на 82%.

  • 13.05.2024 15:17
  • 2 хвилини читання
У 2024 році доходи Росії від продажу нафти та газу збільшилися на 82%.

В Росії були опубліковані дані щодо прибутку від енергетики до бюджету за перші 4 місяці 2024 року. Цей показник зріс на 82% порівняно з попереднім роком. Однак Мінфін держави-агресорки повідомив, що ці кошти були взяті з важливого фонду.

Нафтогазові надходження Росії збільшилися у 2024 році.

За перші чотири місяці цього року російський бюджет нарахував 4,157 трильйона рублів завдяки нафті та газу. Це значне зростання доходів пояснюється високими цінами на нафту та використанням коштів з "Фонду національного добробуту" для компенсації нестачі прибутків.

Рівень з 2024 року визначатимуть за ціною відсікання нафти в 60 доларів за барель. Цю ціну встановили країни Заходу відповідь на повномасштабну війну проти України, яку вони називають "стелою цін". На квітень цей рівень було визначено російським Мінфіном у 1,152 трильйона рублів.

Більше інформації про нафтовий ринок.

  • Нагадаємо, що напади українських безпілотників на російські нафтопереробні заводи призвели до несподіваного наслідку - зниження цін на світовому ринку нафти. Це пояснюється тим, що можливості Росії щодо зберігання сировини обмежені.
  • Очікується, що до 2030 року Канада значно збільшить обсяги видобування нафти. Американці вважають, що США, Бразилія, Гаяна і Канада очолять зростання видобутку на 1,8 мільйона барелів на добу у 2024 році. Це становить виклик для ОПЕК, яка прагне контролювати ціни на ринку нафти.
  • З іншого боку, ОПЕК веде переговори про вступ з Намібією, яка може стати четвертим найбільшим виробником нафти в Африці.