У червні російські доходи від продажу нафти та газу стрімко зростуть, - повідомляє Reuters.

  • 27.06.2024 13:30
  • 2 хвилини читання
У червні російські доходи від продажу нафти та газу стрімко зростуть, - повідомляє Reuters.

Також відзначають, що збільшення нафтогазових доходів Росії свідчить про здатність Москви зменшити вплив санкційних обмежень.

Увагу варта сім'я російського мільярдера, яка виграла суд про скасування санкцій Європейського Союзу.

Доходи Росії від продажу нафти і газу значно збільшаться у червні.

Згідно з власними розрахунками Reuters, у червні нафтогазові доходи Росії зростуть до 814 мільярдів рублів або 9,4 мільярда доларів. Для порівняння, у травні та червні 2023 року цей показник становив 794 мільярди рублів та 529 мільярдів рублів відповідно.

Також очікують, що дотації нафтопереробним заводам з державного бюджету зменшаться на 60 мільярдів рублів з травня. Ці виплати заохочували НПЗ продавати свою продукцію на внутрішньому ринку, а не експортувати за кордон за вищими цінами.

Всього Росії вдалося перенаправити свій експорт нафти з країн Європи до Китаю та Індії. Таким чином, держава-агресорка забезпечила собі необхідні фінансові надходження до дефіцитного бюджету, оскільки Кремль витрачає значні суми на війну проти України.

Що відбувається на ринку нафти Нині ринок нафти переживає складні часи. Ціни на чорне золото коливаються, надали рік поспіль торгуються у спаді. Головними причинами є знижене попит на нафту через економічні труднощі, спричинені пандемією коронавірусу, а також надлишки нафти на ринку. Нафтові компанії та експортери стикаються з великими втратами, які можуть призвести до скорочення видобутку і зниження інвестицій у секторі. Потрібні системні реформи, щоб стабілізувати ситуацію та розвивати нафтову галузь в майбутньому.

Під час торгів у четвер, 27 червня, ціни на нафту знову почали падати. Брендова нафта Brent подешевшала на 6 центів або 0,1% до 85,19 долара за барель. Тим часом, американська нафта West Texas Intermediate втратила 10 центів або 0,1% до 80,80 долара за барель.