У Гонконгу банки відхиляють російські платежі.

  • 07.02.2024 17:49
  • 2 хвилини читання
У Гонконгу банки відхиляють російські платежі.

Перешкоджаються операції

Колишнім російським компаніям було дозволено проводити платежі до банків у Гонконзі за допомогою систем PingPong та Xtransfer. Проте, у наш час ці платіжні канали перестали допускати транзакції від російських фінансових установ.

Читайте також: Яке рішення прийняв китайський банк Chouzhou Commercial Bank щодо росіян.

Посилена регуляція фінансових операцій здійснюється в умовах зростаючого тиск на введення санкцій. Особливо відчутним це стало після зміцнення контролю з боку китайських банків, яке припало на час візиту представників Міністерства фінансів США до Гонконгу.

Ці зустрічі відбулися у січні, і основною темою обговорення там була можливість запровадження додаткових санкцій за підтримку Росії у торгівлі товарами, які можуть використовуватися військовими цілями.

Великобританія не втрачає своє впливове становище лише в Гонконзі.

Останнім часом уряд Туреччини оголосив про блокування російських фінансових активів. Протягом грудня громадяни Росії стикалися з проблемою, коли їм не дозволялось переказувати гроші до Туреччини. Було багато випадків, коли фінансові ресурси були заморожені або ж повернуті відправникам.

З початку січня ситуація стала складнішою, оскільки майже всі фінансові транзакції було зупинено. Це спричинило значні втрати для експортерів, зокрема для турецьких виробників, які мали проблеми з отриманням платежів за свою продукцію від російських клієнтів.

Це трапилося на фоні того, що Туреччина протягом тривалого часу виконувала ключову роль транзитного вузла для товарів, що надсилалися російськими клієнтами. Однак, як виявилося, проблеми з отриманням платежів на рахунки російських експортерів були пов'язані з перевезенням вантажів, які підпадали під санкції або заборони.