У липні Україна отримає першу виплату від заморожених активів Росії, - повідомила Європейська комісія.

  • 22.05.2024 00:15
  • 2 хвилини читання
У липні Україна отримає першу виплату від заморожених активів Росії, - повідомила Європейська комісія.

Це стало можливим завдяки рішенню Ради Європейського Союзу, яка на кілька днів раніше схвалила використання доходів від заморожених активів Росії на користь України.

Цікаво, як Росія буде агресивно реагувати на рішення ЄС щодо коштів, отриманих від заморожених активів.

Україна отримає першу виплату в липні 2024 року.

Віце-голова Європейської комісії Валдіс Домбровскіс привітав рішення Ради Євросоюзу, яке дозволяє використання надзвичайних надходжень від активів російського центробанку в ЄС.

Швидкість залишається важливим аспектом. Комісія буде продовжувати робити все можливе для того, щоб перший платіж був здійснений в липні, - повідомив він.

Тим часом Європейська комісія уточнила, що рішення щодо активів Росії набуде чинності після публікації в Офіційному віснику ЄС.

Врешті-решт у 2024 році всі кошти, отримані від російських активів ЄС, будуть спрямовані в механізм Ukraine Facility - чотирирічну програму економічної допомоги Україні. За даними Єврокомісії, це становитиме від 2,5 до 3 мільярдів євро.

Ці рішення дозволяють визначити пріоритетність потреб, які, можливо, зміняться з часом. Розподіл буде переглядатися щорічно з першим оглядом до 1 січня 2025 року.

На що підуть заморожені кошти, які передасть Україні ЄС

  • Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський зазначив, що Україна повинна отримати користь від заморожених російських активів на суму приблизно 2,8 мільярда євро.
  • Ліпавський додав, що ці гроші будуть використані для підтримки обороноздатності України, зокрема, щонайменше 90% цієї суми буде спрямовано на забезпечення української армії.
  • Слід відзначити, що наші союзники ще не готові передати Україні російські активи. Чому це сталося і що буде далі з цією ситуацією – дізнайтеся у нашому матеріалі.