Угода на суму понад 500 мільйонів: коли мільярдер з Франції зможе придбати компанію lifecell.

  • 15.03.2024 17:31
  • 2 хвилини читання
Угода на суму понад 500 мільйонів: коли мільярдер з Франції зможе придбати компанію lifecell.

Французький мільярдер Ксав’є Ньєль заявив про свій намір придбати українського мобільного оператора lifecell та ще два українських активи турецької компанії Turkcell ще 3 місяці тому. Він пропонує заплатити за них 525 мільйонів доларів. Антимонопольний комітет (АМКУ) наразі ще не видала відповідний дозвіл на угоду.

Чому угода про продаж компанії lifecell тимчасово зупинена

Вирішення Антимонопольним комітетом було обумовлене присутністю санкційних осіб у структурі власності української компанії. Мова йде про російських підприємців Михайла Фрідмана та Андрія Косогова.

Підкреслюють, що домовленість з французьким мільярдером буде укладена лише після того, як в Україні відбудеться націоналізація пакету акцій компанії, якими опосередковано володіють вище згадані особи.

Нагадаємо, що у літі 2023 року держава націоналізувала "Сенс Банк". Головними бенефіціарами були олігархи, які отримали санкції від РНБО: Андрій Косогов (40,96% акцій банку), Петро Авен (12,4%), Михайло Фрідман (32,86%).

Які плани у влади України?

Представник Офісу президента, який залишився невідомим, заявив, що угода про продаж компанії lifecell буде для України важливою на 100%. Він підкреслив, що це стосується суми у пів мільярда доларів, яка планується під час повномасштабної війни з французьким інвестором.

За інформацією від джерел Forbes, в Офісі президента, партії "Слуга народу" та Кабінету Міністрів вважають, що процес укладення угоди "отримає" зелене світло після викупу частки росіян у державну власність. Ймовірно, цю операцію можуть провести у квітні - травні.

Керівник компанії lifecell, Ісмет Язиджи, заявив, що планує завершити угоду про продаж мобільного оператора до кінця 2024 року. Він впевнений, що всі питання можуть бути вирішені протягом квітня – вересня.