Угода не відбудеться: як США зірвали плани Raiffeisen Bank та олігарха з оточення Путіна.

  • 09.05.2024 10:15
  • 1 хвилина читання
Угода не відбудеться: як США зірвали плани Raiffeisen Bank та олігарха з оточення Путіна.

Банк Райффайзен Міжнародний оголосив свою позицію щодо угоди з Олегом Дерипаскою, який перебуває під санкціями США з 2018 року, на своєму офіційному веб-сайті.

Що відомо про угоду

План Райффайзен Банка Інтернешнл передбачав викуп замороженої частки активів будівельної компанії Strabag, що належить російському олігарху. У зв'язку з санкціями до операції з продажу активів планували залучити посередників. Вартість угоди оцінювалася на рівні 1,5 мільярда євро.

До цього вказували, що австрійський банк мав намір придбати близько 24% акцій компанії Strabag, яка є однією з найбільших у Європі. Також зазначали, що ця угода дозволила б кредитору спробувати вивести з Росії частину своїх прибутків, які застрягли там через санкційні обмеження.

Банк отримував різноманітні попередження.

На початку травня стало відомо, що центральний банк Австрії попередив Raiffeisen Bank International про потенційні штрафні санкції від США у зв'язку з угодою з Дерипаскою. Американська сторона також заявила, що Raiffeisen Bank International не отримає дозволу на укладення угоди з підсанкційним олігархом.