Україна перебуває в центрі уваги великої судової конфронтації між Росією та Заходом.

  • 17.01.2024 09:15
  • 2 хвилини читання
Україна перебуває в центрі уваги великої судової конфронтації між Росією та Заходом.

Повідомляється, що російський центробанк укладає угоди з міжнародними юридичними компаніями щодо захисту інтересів Російської Федерації у судах. Крім того, вони замовили аналіз законодавства та прецедентів інших країн.

Зверніть увагу на можливості фондового ринку: що варто знати про це.

Росія має намір оскаржити в судах конфіскацію суми, яка становить 300 мільярдів доларів.

У компанії Bloomberg підкреслили, що для Росії це питання стає ще актуальнішим після того, як Сполучені Штати та їхні союзники все частіше обговорюють можливість конфіскації активів Росії.

Російські посадовці вважають, що проведення судового розгляду справи про конфіскацію заморожених коштів перешкодить передачі цих активів Україні навіть у випадку, якщо Росія не зможе повернути собі контроль над цими грошима.

В Росії також вважають, що країни Заходу мають обмежені шанси на успіх у суді і не мають законних підстав для конфіскації на підставі правових актів, що були прийняті після замороження активів Росії.

Нагадаємо, що адміністрація президента Джозефа Байдена підтримує законодавчі акти, які дозволять конфіскувати певні російські активи. Білий дім бажає узгодити цей крок зі своїми союзниками з G7. Перш за все, це стосується країн Європи, де знаходиться близько двох третин російських заморожених активів.