Україна планує збільшити видобуток нафти та газу: що важливо знати про новий проєкт "Укрнафти"

  • 11.04.2024 13:30
  • 2 хвилини читання
Україна планує збільшити видобуток нафти та газу: що важливо знати про новий проєкт "Укрнафти"

За даними компанії "Укрнафта", підготовлено майданчик для буріння двох розвідувальних свердловин на Заході України.

"Укрнафта" має нові стратегічні плани

Про ці плани висловив свою думку директор ПАТ "Укрнафта" Сергій Корецький. Він заявив, що співробітники компанії провели дослідження родовища, яке було відкрите у 1990 році, і також планують побудувати два нові об'єкти для отримання доступу до "важливого ресурсу для української економіки".

У компанії повідомили, що початкові запаси родовищ за продуктивними горизонтами оцінюються у 5,9 мільйона тонн нафти та 468 мільйонів кубометрів газу. Ці дані були отримані завдяки побудованій цифровій 3D-геологічній та гідродинамічній моделі родовища.

"Укрнафта" готується до проведення буріння нових свердловин / Фото "Укрнафта"

Інформується ще про такі відомості щодо проекту:

  • Обидва свердловини заплановані як нахилені;
  • Перша сверблиться для відкриття потужних родовищ на глибинах від 2498 до 2627 метрів. Очікується, що її початковий видобуток складатиме 16 тонн нафти на добу.
  • Друга свердловина має дістатися до ресурсу на глибині між 2502 та 2647 метрами, де слід очікувати розкриття покладів. Передбачається, що початковий видобуток складатиме 25 тонн нафти на добу.

Компанія буде виконувати потрібні роботи самостійно, а також залучатиме сторонніх підрядників для послуг з порятунку, буріння свердел та геофізичних досліджень.

Нагадаємо, що наприкінці 2023 року компанія "Укрнафта" оголосила про запуск нової свердловини на Сході України. Під час процесу буріння цієї свердловини компанія використовувала власні розробки, що дозволило їй заощадити мільйони гривень.