Україна призупинила експорт російської нафти: що відбувається з суднами.

  • 22.01.2024 12:46
  • 2 хвилини читання
Україна призупинила експорт російської нафти: що відбувається з суднами.

Ще одним важливим наслідком атаки українських безпілотників є припинення процесу завантаження нафти на танкери на другому основному експортному терміналі Росії у Балтійському морі, а саме в порту Усть-Луга. За даними Bloomberg з посиланням на українські ЗМІ, цю операцію здійснила Служба безпеки України.

Після того, як СБУ здійснила атаку, Росія стикнулася з проблемами щодо експорту нафти.

Суть у тому, що капітани дали наказ суднам вирушити з порту у відкрите море на значну відстань. Головним мотивом є забезпечення безпеки. Звістки говорять про те, що нафтові танкери, як правило, направляються з цього порту до Китаю та Індії.

Також наголошують, що вищезазначений експортний комплекс займається обробкою нафти, яка відома на ринку під назвою Urals. На даний момент, за даними OilPrice, вартість даної марки нафти становить 61,18 долара за барель.

Українські ЗМІ повідомляють, що атака українських безпілотників призвела до припинення завантаження нафти на два судна - танкери Clearocean Apollon та NS Champion. Загалом, обсяг нафти, який не було вивантажено, становить понад 1,6 мільйона барелів. Танкери залишаються пришвартованими у морі близько порту на сьогоднішній день, тобто понеділок, 22 січня.